Fen Dosyaları

Fen bilimleri dersine ait dosyaların paylaşıldığı bölüm.

5. Sınıf Yeni Müfredat 2. Ünite (Canlılar Dünyası) Testi Çöz

[embMerhabalar. Bu yazımız da sizlere 5. Sınıf canlılar dünyası (2. Ünite) ile ilgili yeni müfredata uygun olarak hazırlanmış olan testi paylaşıyoruz. Çıktıya hazır olan 5. Sınıf fen bilimleri 2. Ünite yeni müfredat testini çözebilirsiniz. Testin cevap anahtarına üzerinde ki kodu bir okuyucu ile okutarak ulaşabilirsiniz. Daha fazla test için bizi takip etmeye devam ediniz.

Tamamını Oku »

5. Sınıf 1. Ünite Konu Anlatımı – 2017 – 2018 Yılı

Yayımlanan yeni müfredata göre hazırlanmış konu anlatımını sayfamız üzerinden kullanabilirsiniz.   Hazırlanıyor. Kısa zamanda yayında           fen konu anlatımı,5. sınıf yeni müfredat fen bilimleri, fen bilimleri yeni müfredat,fen bilimleri 5. sınıf yeni müfredat, yeni müfredat ilk ünite,5. sınıf birinci ünite konu anlatımı, 5. sınıf 1. ünite etkinlik, 5. sınıf 1. ünite boşluk doldurma etkinliği, 5. sınıf 1. ünite çalışma yaprağı,

Tamamını Oku »

8. Sınıf Kimyasal Tepkimeler Konu Testi – Cevap Anahtarlı

Sizler için hazırladığımız 8. sınıf fen bilimleri dersi konusu olan kimyasal tepkimeler  konusu ile ilgili tam 32 soruluk konu tarama testini sunuyoruz. Konu tarama testinin cevap anahtarını dosya içerisinde bulabilir cevaplarınızı kontrol edebilirsiniz. 8. sınıf kimyasal tepkimeler konu tarama testi ile ilgili düşüncelerinizi yorum kısmından, bu konu ile ilgili sorularınızı Soru Cevap Uygulaması bölümünden bizlere iletebilirsiniz.  

Tamamını Oku »

8. Sınıf Kimyasal Bağlar Konu Tarama Testi – Cevap Anahtarlı

Sizler için hazırladığımız 8. sınıf fen bilimleri dersi konusu olan kimyasal bağlar  konusu ile ilgili tam 30 soruluk konu tarama testini sunuyoruz. Konu tarama testinin cevap anahtarını dosya içerisinde bulabilir cevaplarınızı kontrol edebilirsiniz. 8. sınıf kimyasal bağlar konu tarama testi ile ilgili düşüncelerinizi yorum kısmından, bu konu ile ilgili sorularınızı Soru Cevap Uygulaması bölümünden bizlere iletebilirsiniz.  

Tamamını Oku »

8. Sınıf Maddenin Yapısı ve Özellikleri Ünite Tarama Testi – Cevap Anahtarlı – 84 Soru

Merhabalar. Bu konuda sizler için hazırlanmış olan 8. Sınıf Maddenin Yapısı ve Özellikleri Ünite Tarama Testi paylaşacağız. Tam 84 sorudan oluşan soru bankası tadında olan bu testi çözerek maddenin yapısı ve özellikleri ünitesi ile ilgili bir çok soru tarzını görebilirsiniz. Ayrıca üniteyi tekrar edebileceğiniz gibi TEOG içinde güzel bir tekrar testi olacaktır. Paylaşmış olduğumuz bu test TEOG için yayınlanan kazanımlara uyumlu olarak hazırlanmış olup aşağıdaki kazanımları içermektedir. 8.3.1. Periyodik Sistem 8.3.1.1. Geçmişten günümüze periyodik sistemin oluşturulma sürecini araştırır ve sunar. 8.3.1.2. Periyodik sistemde, grup ve periyotların nasıl oluşturulduğunu açıklar. 8.3.1.3. Periyodik sistemdeki ilk 18 elementin “elektron-katman 8.3.2. Elementlerin Sınıflandırılması 8.3.2.1. Elementleri metal, …

Tamamını Oku »

8. Sınıf Elementlerin Sınıflandırılması Konu Tarama Testi 2 – Cevap Anahtarlı

Merhabalar. Sizler için hazırladığımız 8. sınıf fen bilimleri dersi konusu olan elementlerin sınıflandırılması  konusu ile ilgili 9 soruluk konu tekrar testini sunuyoruz. Konu tarama testinin cevap anahtarını dosya içerisinde bulabilir cevaplarınızı kontrol edebilirsiniz. 8. sınıf elementlerin sınıflandırılması konu tarama testi ile ilgili düşüncelerinizi yorum kısmından, bu konu ile ilgili sorularınızı Soru Cevap Uygulaması bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Ayrıca diğer konumuz olan 21 soruluk elementlerin sınıflandırılması testimize de http://www.fensaati.com/8-sinif-elementlerin-siniflandirilmasi-konu-tarama-testi-cevap-anahtarli.html üzerinden ulaşarak çözebilirsiniz.

Tamamını Oku »